
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.4478 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 8370
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.05566 | $0.55660 |
| 50 | $0.03881 | $1.94050 |
| 100 | $0.03377 | $3.37700 |
| 500 | $0.02505 | $12.52500 |
| 1000 | $0.02257 | $22.57000 |
| 3000 | $0.02129 | $63.87000 |
